Angajari responsabil relatii clienti

Angajari asistent medical laborator analize si kinetoterapeut

Angajari

Prin natura activității noastre, punem mare accent pe grija față de oameni, atitudine care se reflectă atât asupra pacienților, cât și a personalului. Suntem o echipă dinamică, aflată în continuă dezvoltare și apreciem profesioniștii bine pregătiți, responsabili și dornici să evolueze profesional. Oferim un mediu de lucru la standarde înalte de calitate, echipat cu aparatură medicală și dotări performante.

POSTURI VACANTE:

1. INFIRMIERI / ÎNGRIJITORI

Căutăm persoane dinamice, empatice și comunicative cu pacienții.

Cerințe pentru postul de infirmieră/îngrijitoare: candidații trebuie să aibă minim studii gimnaziale (8 clase). Certificatul de absolvire a cursului de infirmier,  precum şi dovada finalizării unui stagiu de practică sau voluntariat pe acest post, pot constitui un avantaj.

2. BRANCARDIER

Cerințe pentru postul de brancardier: candidații trebuie să aibă minim studii gimnaziale (8 clase). Deasemenea, detinerea carnetului de conducere, cat. B, poate constitui un avantaj.

3. ASISTENT MEDICAL GENERALIST

Cerințe pentru postul de asistenti medicali generalisti: candidații trebuie să aibă finalizate studii universitare de scurtă durată sau studii postliceale cu specializarea de asistent medical generalist. Experiența ca asistent medical generalist precum si dovada finalizării unui stagiu de practică sau voluntariat pe acest post precum si detinerea carnetului de conducere, cat. B, pot constitui un avantaj.

CV-urile se pot transmite la nr. de fax 0332/882 932, la adresa de e-mail secretariat@sfsava.ro sau pot fi depuse la registratura unităţii din Iaşi, str. Mitropolit Varlaam, nr. 10.

4. RESPONSABIL RELATII CLIENTI

Candidatul ideal:

- absolvent studii de comunicare/ jurnalism/economice/marketing;
- cunoasterea pachetului Office (Word, Excel) si navigare internet;
- orientare catre client;
- excelente abilitati de comunicare, atitudine pozitiva;
-  orientare spre atingerea rezultatelor dorite;
- capacitatea de a comunica şi de a lucra în mod eficient în echipă;
- capacitatea de a colabora cu diferite tipuri de personalităţi;
- adaptabilitate şi deschidere în relaţiile cu partenerii companiei;
- rezistenţă la stres şi la perioade de efort prelungit;
- capacitate de concentrare şi de a gândi strategic, în vederea luării celor mai bune decizii, în funcţie de particularităţile fiecărei situaţii în parte;
- experienta si detinerea de permis cat. B reprezinta un avantaj.

Responsabilitati:
- invatarea produselor si serviciilor, precum si a metodelor de lucru folosite in ofertare;
- furnizarea informatiilor solicitate ( generale si personalizate);
- mentinerea unor standarde de calitate pentru serviciile oferite clientilor;
- introducerea datelor clientilor si verificarea lor;
- mentinerea relatiilor cu clientii (telefon, e-mail);
- respectarea termenelor limita si indeplinirea sarcinilor trasate.

CV-urile se pot trimite la nr. fax: 0332/882 932 sau la adresa de e-mail: secretariat@recumedis.ro.

5. BIOLOG şi CHIMIST

- absolvent/ă de studii superioare de specialitate ( Facultatea de Biologie, Biochimie, Chimie şi a masterului în domeniul medical);
- va respecta codul de deontologie profesională şi normele care reglementeză profesia;
- bun utilizator al computerului;
- capacitate de a se adapta unui mediu de lucru modern şi dinamic;
- experienţa anterioară pe un post similar constituie avantaj;
- responsabilitate şi dorinţă de perfecţionare continuă;
-  bune cunostinţe profesionale (corelaţie între diversele analize medicale);
- orientare către calitate şi munca în echipă, respectarea procedurilor de lucru existente la nivelul departamentului.

Responsabilităţi:
-prelucrarea şi procesarea probelor biologice, validând rezultatele;
- asigurarea şi verificarea efectuării programelor de control intern şi extern de calitate pentru asigurarea calităţii rezultatelor analizelor medicale;
- respectarea termenelor de execuţie şi de livrare corectă a buletinelor de analize;
- identificarea neconformităţilor şi luarea măsurilor corective;
- cunoaşterea aparaturii şi a tehnicilor uzuale de laborator.

De asemenea, în cadrul Spitalului Sf. Sava, al Centrului Recumedis și al Centrului Rezidențial Sf. Anton, oferim posibilitatea de colaborare și sub alte forme, în acord cu prevederile legislative în vigoare, pentru persoanele interesate care dețin una dintre următoarele specializări/calificări:

  • medic specialist;
  • kinetoterapeut;
  • fiziokinetoterapeut;
  • asistent de balneofizioterapie/fizioterapie;
  • asistent medical generalist;
  • asistent medical de laborator;
  • biolog;
  • chimist;
  • maseur;
  • registrator;
  • infirmier;
  • brancardier;
  • îngrijitor.

Pentru mai multe detalii și oferte de colaborare, vă rugăm să ne contactați la telefon 0332/882865 sau la una dintre următoarele adrese de e-mail: secretariat@sfsava.ro sau office@sfsava.ro .
Persoană de contact: Didica Trufin